Kielce 2014

W dniach 25 - 26. 01. 2014r w halach Targowych w Kielcach , odbyła się po raz kolejny Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza zorganizowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza przy udziale Targów Kielce. W wystawie tej nie mogło zabraknąć hodowców Gdańskich Wysokolotnych i ich miłośników. I tak oto Mistrzostwo Polski I kolekcję  zdobył Czesław Walczak z ZKHGGW ocenioną na 381 pkt. I wicemistrzem Polski został Kolega Bogdan Miśkurka  z ZKHGGW z II kolekcją ocenioną na 380 pkt. II wicemistrzem Polski został Andrzej Bujak z Klubu Sokoła Gdańskiego z III kolekcją ocenioną na 379 pkt.

W tak licznej stawce zwycięzcą w rasie  został jasny mazer Andrzeja  Bujaka oceniony na 96 pkt. a 5 gołębi zostało wyróżnionych w rasie a co cieszy wśród nich były 3 gołębie z trudnych odmian kolorystycznych. Były to : Czarna sroka z hodowli Jędrzeja Kowalczysa z klubu Sokoła Gdańskiego 95 pkt. Ciemny Mazer z hodowli Jacka Szulikowskiego z ZKHGGW 95 pkt. Żółty Tiger z hodowli Marcina Zadęckiego z ZKHGGW 95 pkt. Czarny z Hodowli Łukasza Nerowskiego z Klubu Sokoła Gdańskiego 95 pkt. Biały z hodowli Bogdana Miśkurki z ZKHGGW 96 pkt.

Warto dodać ,że zaprezentowana stawka gołębi była na wysokim poziomie i widoczny jest progres w rozwoju tej rasy w Polsce. Wśród wszystkich gołębi liczba ocen była na następującym poziomie:

96 pkt 3  szt.

95 pkt 14 szt.

94 pkt   32 szt.

93 pkt   54  szt.

GALERIA 

FacebookTab